W niedzielę 17 czerwca ulicami Krakowa przeszedł VI Marsz dla Życia i Rodziny. Pod hasłem NIEPODLEGŁA ZA ŻYCIEM uczestnicy z wielką radością zamanifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i pełne poparcie dla ochrony życia. Organizatorem marszu był Instytut Ks. Piotra Skargi.

Radosny marsz rozpoczął się o godzinie 10:00 na Placu Matejki. Następnie zgromadzeni przeszli przez ulicę Basztową, Floriańską, Rynek Główny, ul. Franciszkańską, ul. Piłsudskiego i al. 3 Maja. Finał imprezy miał miejsce w Parku Jordana, gdzie odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny.

Rodzinny Park Jordana

Na mecie wiele niespodzianek czekało zarówno na najmłodszych, jak i na ich rodziców. W czasie wydarzenia odbył się koncert Józefa Brody i koncert oraz pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii z Kadetami ze Szkocji.

Nie zabrakło też corocznych atrakcji. Na wszystkich uczestników marszu czekały ścianki wspinaczkowe, toczne kule i dmuchane zamki. Całkowicie bezpłatnie!

Przybyli otrzymali też okazjonalne koszulki, promujące treści patriotyczne i pro life. Ich celem było publiczne okazanie przywiązania do największej wartości, jaką jest rodzina.

Musimy dać świadectwo

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego też udział w marszu pod hasłem: NIEPODLEGŁA ZA ŻYCIEM organizowanym przez Instytut Piotra Skargi był dowodem na nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości i doskonałą odpowiedzią na „Czarne Marsze”, organizowane przez zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci. Pokazaliśmy wspólnie, że w Polsce nie ma przyzwolenia na bezpardonowe ataki na rodzinę i Kościół.

Nie mogliśmy przemilczeć także tego, co dzieje się poza granicami naszego kraju. Tragedia Alfiego Evansa oraz jego rodziny poruszyła nas wszystkich, jednak przypomina nam także o tym, że ochrona życia ludzkiego w Polsce wymaga naszej stałej troski. Wystarczy, że chociaż na moment stracimy czujność, a zmiany w polskim prawodawstwie mogą okazać się nieodwracalne.

Dowiedz się więcej.